EcoTherm Interior™

single_page_interior
Nowej generacji, o zaawansowanym technologicznie składzie, rozpuszczalna w wodzie farba do powierzchni wewnętrznych, zaprojektowana tak aby przyczynić się do podniesienia komfortu termicznego oraz efektywności energetycznej pomieszczenia, w którym zostanie zaaplikowana.
Pomimo zaawansowanej technologii, może ją z powodzeniem zaaplikować końcowy użytkownik, zapewniając doskonałe efekty jakościowe.
Podstawowym celem przy projektowaniu produktu było podniesienie efektywności energetycznej pomieszczenia, ponieważ przyczynia się on do oszczędzania zasobów energetycznych, szczególnie w pomieszczeniach zupełnie nie posiadających izolacji. Poprzez podniesienie efektywności energetycznej, możemy osiągnąć lepszy komfort termiczny, polepszając w ten sposób mikroklimat pomieszczenia i tym samym warunki przebywania w nim.
Specjalny skład zapobiega skupianiu i skraplaniu się pary wodnej na powierzchniach, które są pokryte produktem, co z kolei i zapobiega tworzeniu mostków termicznych i hamuje proces tworzenia się grzybów i pleśni.
Na podstawie badań w akredytowanym ośrodku badawczym stwierdzono, że farba Phoenix EcoTherm Interior™ posiada niezwykle niskie wartości współczynnika przewodności cieplnej, doskonałe wartości dyfuzji cieplnej i specjalnej pojemności cieplnej.
Przewodność cieplna – 0,143 W/mK
Dyfuzja cieplna – 0,25 (mm²/s)
Specjalna pojemność cieplna – 0,55 (MJ/m³K)

Produkt nie zastępuje tradycyjnych metod izolacji, może jednak dosyć tanim kosztem dla końcowego użytkownika, przyczynić się do podwyższenia efektywności energetycznej.
Należy do nowej generacji funkcjonalnych i „inteligentnych” powłok, ponieważ posiada szereg funkcji poza tymi, które posiadają tradycyjne farby.

Właściwości
• Nowej generacji, technologicznie zaawansowana powłoka
• Przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej
• Zwiększa komfort termiczny
• Zwiększona odporność na tworzenie się grzybów i pleśni
• Niska zawartość lotnych związków organicznych
• Nie zawiera formaldehydu
• Zerowe emisje szkodliwych substancji w pomieszczeniu, gdzie została zaaplikowana
• Z powodu dużej refleksyjności produktu, przyczynia się do lepszego rozproszenia światła w pomieszczeniu, czego efektem jest jaśniejsze wnętrze

Poza powyższymi właściwościami, produkt cechuje się bardzo niską do zerowej, emisją Lotnych Związków Organicznych i szkodliwych substancji, w ten sposób dbając o zdrowie i komfort w pomieszczeniu, w którym go zaaplikowano.

Farby Phoenix EcoTherm™ wpływają na proces przenikania ciepła do i z izolowanej ściany czy dachu a to ma wpływ na możliwości oszczędzania energii przy ogrzewaniu pomieszczeń czy ich chłodzeniu.

bez farb - zima
z farbami - zima

Farba termoizolacyjna Phoenix EcoTherm Interior™ np. po pomalowaniu pokoju lub innego pomieszczenia znacznie polepsza ruch ciepłego powietrza czyli przyczynia sie do podwyższenia temperatury pomieszczenia o około 3-5°C nie zmieniając żadnych innych parametrów w ogrzewaniu.

konwekcja

Rysunek przedstawiający ruch ciepłego powietrza (konwekcja) przed zastosowaniem farb Phoenix EcoTherm Interior™
konwekcja

Rysunek przedstawiający ruch ciepłego powietrza (konwekcja) po zastosowaniu farb Phoenix EcoTherm Interior™

Standardowo rozmieszczenie powietrza ogrzewanego przez grzejniki ścienne, podłogowe lub ogrzewanie podłogowe następuje poprzez zjawisko konwekcji (ruchu powietrza). Powietrze zbliżając się do źródła ogrzewania (kaloryfera, ogrzewania podłogowego) ogrzewa się i zaczyna unosić się do góry a różnica temperatur między sufitem a podłogą może wynosić nawet więcej niż 10°C. Następnie ciepłe powietrze poprzez jego utratę ochładza się i zaczyna opadać na dół pomieszczenia. Zjawisko konwekcji jest zatem przykładem nierównomiernego ruchu ciepłego powietrza a to powoduje że w masie unosi się również kurz z roztoczami co wpływa negatywnie na mikroklimat pomieszczeń zwłaszcza dla alergików.

Używając do malowania farby termorefleksyjnej (termoizolacyjnej) Phoenix EcoTherm Interior™ ruch ciepłego powietrza (po podgrzaniu przez grzejniki) przebiega inaczej. Ciepłe powietrze odbija się od ścian i sufitu i kieruje się we wszystkich kierunkach co powoduje, że system ogrzewania w pomieszczeniu jest bardziej jednorodny a zakres różnicy temperatur między podłogą a sufitem to około 1-2°C. Wpływa to zdecydowanie na poprawę komfortu życia (lepsze samopoczucie zwłaszcza dla alergików poprzez eliminację ładunków elektrostatycznych).