EcoTherm Facade™

single_page_facade

Doskonałej jakości, w 100% akrylowa farba o właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki specjalnemu składowi, tworzy elastyczną membranę, która wykazuje doskonałą przyczepność do pionowych powierzchni zewnętrznych. Membrana ta izoluje ścianę przed wilgocią i mrozem oraz posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, przyczyniając się do oszczędzania energii przez cały rok (zima-lato).

Cechy produktu

– 100% akrylowa termoizolacyjna farba.
– Wysoki współczynnik odbicia promieniowania słonecznego (SR)
– Wysoki współczynnik emisyjności w promieniowaniu podczerwonym (e).
– Doskonała elastyczność
– Doskonała przyczepność.
– Właściwości antypleśniowe
– Doskonała wytrzymałość na zmiany warunków atmosferycznych.
– Doskonała wytrzymałość na mróz i wilgoć.
– Świetne krycie.
– Wysoka wydajność i biel.
– Łatwa aplikacja.
– Odporny na kredowanie (ASTM D4214-98).
– Odporny na alkalia (ASTM D 1308-02, ASTM D 714-02).
– Zgodny z dyrektywą 2004/42/EC.
– Doskonały do malowania / pokrywania układów termoizolacyjnych.

Na podstawie badań w akredytowanym ośrodku badawczym udowodniono że po aplikacji farby Phoenix EcoTherm Facade™ zmniejsza się zużycie energii dla chłodzenia (klimatyzacji) budynku mieszkalnego czy przemysłowego na poziomie do 58 %. Realny spadek temperatury wewnątrz budynków zanotowano na poziomie do 3 ⁰C co pozytywnie wpłynęło na oszczędność energii do 8 kWh/m2. Zatem użycie farb Phoenix EcoTherm Facade™ posiadających podwyższone wartości odbijania światła słonecznego i wysokie wartości współczynnika emisyjności w promieniowaniu podczerwonym obniża wierzchnie temperatury i w efekcie wewnętrzne temperatury oraz zużycie energetyczne na poziomie budynku, równocześnie zaś może przyczynić się do zwalczenia zjawiska wyspy cieplnej i polepszeniu mikroklimatu miasta. Idealnym rozwiązaniem jest jednoczesna aplikacja farby Phoenix EcoTherm Roof™ co bardzo znacznie zmniejszy obciążenie chłodnicze, które różni się w zależności od danych klimatycznych. To samo
zjawisko działa dla strefy klimatycznej zimnej w ujęciu oszczędności poprzez odbijanie promieniowania we warunkach atmosferycznych z przewagą zimnego powietrza.

bez farb - lato
z farbami - lato
bez farb - zima
z farbami - zima